LoRa Meteostanice

Běží na domácím QTH JN89GD. Měří teplotu, tlak a rychlost větru. Stanice funguje také jako LoRa APRS IGate pod call OK2DDS-1. Meteostanice vysílá report každých 10 minut po LoRa APRS rádiu jako OK2DDS-6.

Stanice je umístěna v boxu na střeše (v popředí je endfed na KV pásma), na vršku stožárku je anemometr fungující na principu Hallova jevu. Anténa na 433,775 MHz je umístěna uvnitř boxu a jedná se o původní tovární anténu k použité desce LilyGO TTGO T3.

Stanice vysílá výkonem 100 mW. Meteo reporty jsou dostupné v síti APRS (rádiem v dosahu stanice nebo APRS-IS) a pomocí API jsou zobrazovány také ve widgetu na těchto stránkách společně s daty z LoRa APRS digipeateru.

Stanice je připojena k internetu pomocí Wi-Fi, aby mohla fungovat i jako IGate, jinak je ale schopná i autonomního provozu a je zálohovaná baterií. Stanice dále poskytuje webové rozhraní s meteo i technickými daty. (Dashboard OK2DDS-6 není momentálně veřejně přístupný.)

Firmware je dostupný (s dokumentací v angličtině) na GitHubu (aktuálně ve verzi 4.0).

One thought on “LoRa Meteostanice

  1. děkuji za skvělý projekt, bohužel meteostanice nefunguje ve funkci odeslání rámečku z měření teploty z BMP, adresa 0x76 pinů dle popisu, bohužel má aprs.fi, rám meteostanice není vidět a zařízení nepřenáší povětrnostní rámec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *